image

دانستنی های پزشکی

با ما باشید و از دانستنی های روز پزشکی آگاه شوید

image

خبرهای پزشکی ایران و جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، تعداد جان باختگان نیز به حدود ۵۰ هزار نفر رسیده است و بیش ۲۰۰ هزار نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند. اما حدود ۴۰ مکان نیز در سراسر دنیا هیچ مورد ابتلایی گزارش نکرده‌اند - حداقل به صورت رسمی. ترکمنستان، تاجیکستان، سودان جنوبی، کره شمالی، مالاوی، یمن و قلمروهای متعلق به فرانسه در نیمکره جنوبی از جمله این کشورها هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر این که هرچه شدت مداخلات و همکاری مردم بیشتر باشد شانس استمرار بیماری به حداقل میرسد، گفت: انجام مداخلات جدی‌‌تر در یک بازه زمانی دو هفته‌‌ای می‌‌تواند ریشه کنی زودتربیماری را تضمین کند.(خبرگزاری تسنیم)

به گزارش مشرق، حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت های بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا کارشناسان توصیه می‌کنند که افراد باید دست های خود را با آب و صابون به طور مرتب شسته و از ترددهای غیرضرور در سطح شهر و مراکز شلوغ پرهیز کنند. رعایت فاصله با سایر افراد تنها راه شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا است.

play_arrow

خبرهای جدید از حلما طب

کارشناس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد: معرفی تولیدکنندگان ماسک های پزشکی مورد تایید اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی/ فهرست در صورت تغییر و تکمیل، بروزرسانی خواهد شد(اداره کل تجهیزات پزشکی)

حلما طب با تلاش و تحقیق و ساخت دستگاه بومی توانست، سرنگ 3 و 5 را به سبد محصولات خود بیافزاید

طراحی و توسعه محصول جدید معمولاً یک عامل بسیار مهم در بقای یک شرکت به‌شمار می‌آید. در صنایعی که دارای تحولات سریع هستند، شرکت‌ها می‌بایست طراحی‌ها و میزان محصولاتشان را به صورت پیوسته گسترش دهند.

play_arrow
image